Ahşap Bahçe Kapısı

Ahşap Bahçe Kapısı

Ahşap bahçe kapısı, modern ve klasik modellerde yaldızlı ve işlemelerle ya da minimalist sade tasarımlar ile karşımıza çıkar. Hangi tarza sahip olursa olsun hepsi birbirinden güzel olan ahşaptan ve bahçeye yerleştiren bina kapısı modelleri her daim şık, zarif, güzel, kullanışlı ve yaratıcı olmuştur.

Modern Ahşap Bahçe Kapısı

Modern ahşap bahçe kapısı günümüz çağında bilhassa malikâne, köşk, yalı ve villa gibi lüks yapılarda karşımıza çıkmakta. Bulunduğu mekânın ihtişamına göre işlemeli modern modelde ahşap bahçe kapısı mı yoksa sade mekânlar için düz ahşap bahçe kapısı mı seçileceği karar verilir.

Modern tasarımlı bir ahşap bahçe kapısında işlemeli modellerde lale gibi motiflere rastlamak pek mümkün değildir. Daha çok yorumsal çizgilerin hâkim olduğu modeller geometrik şekil ya da bohem desenlerle karşımıza çıkar.

Klasik Ahşap Bahçe Kapısı

Klasik ahşap bahçe kapısı, geçmişten bugüne kadar popülaritesini korumak bir yana daima arttırarak bugünlere gelmiştir. Türk ve Fransız gibi tasarım alanında o dönem kendisini kanıtlamış yerleşim yerleri, Osmanlı motifleri ya da kıvrımlı Fransız desenleri ile günümüz evlerinde yerini stabil tutmayı başlarmıştır.

 Ahşap Bahçe Kapısında Neden Dökme Demiri Tercih Etmeliyiz?

Ahşap bahçe kapısında neden dökme demir tercih edilmeli?” sorusunu kendi kendinize soruyor ve bir türlü tatmin edici cevaplar alamıyorsanız doğru yerdesiniz; makalemizi okumaya devam edin!

1)      Demir döküm tıpkı ahşap gibi doğada bulunan ve evrene bilinen hiçbir zararı dokunman zararsız ürünlerdir.

2)      Dirençli yapısı ile yanmaz, yapışmaz, erimez özelliklere sahiptir.

3)      Uzun yıllar size hizmet edecek yıllara meydan okuyan yapısı ile torunlarınızın çocuklarına kadar iç ve dış güzelliğini sürdürür.

4)      Zorlu mevsimler ve yağmur, rüzgâr gibi aşındırıcı durumlardan negatif yönde etkilenmez kolay kolay herhangi bir yıpranma belirtisi göstermez.

0,