Demir Villa Giriş Kapısı Örnekleri

 

Villa kelime anlamı olarak bilindiği üzere yazlıkta veya şehir dışında inşa edilen müstakil ve gösterişli ev tipidir. Ve sayısı azımsanmayacak kadar fazladır.  Villanın da kendi çapında bölümleri bulunmaktadır. Ve daha önce de belirttiğim gibi müstakil olduğu için çoğunun ayrı bir bahçesi vardır.  Hal böyle olunca kapı ihtiyacı bir değil de ikiye çıkıyor. Birinci kapı formatı genelde demir villa giriş kapısı şeklindedir. İkinci formatı ise demir villa iç kapısı formatındadır. Bazı villalarda ise garaj da bulunmakta ve ona da ayrı bir kapı tercih edilmektedir. Ortalama bazında baktığımızda iki ana kapısı yer almaktadır.  Villa tarzında evler genelde lüks bir yapılandırma tarzında olduğu için güvenlik problemi çok yaşanmaktadır. Bunu önlemek amacıyla da ilk olarak kapılardan önlem alınmaya başlanmaktadır. Demir kapılar diğer kapı tiplerine göre daha dayanıklı modeller arasında yer almaktadır.  Demir kapıları açması kesmesi, biçmesi daha zordur. Çoğu kişi de buna cesaret edemez. Güvenliği bu şekilde bir nebze de olsa sağladığımıza göre şimdi estetik öneminden bahsedebiliriz. Aslında sokakların ve şehirlerin güzel gözükmesi adına binaların haliyle de bina kapılarının önemi büyüktür.  Bir binanın yani villanın güzel görünümü kapıdan geçer. Etkili bir kapı modeli seçersek genel bina görüntüsünü de etkiler.

 

Ferforje villa giriş kapıları estetik açısından en çok tercih edilen villa kapıları arasındadır.  Ferforje artık bir sanat olarak yapılmaktadır. Çok fazla motif ve renk kullanılmaktadır bu kapılar yapılırken. Hal böyle olunca evinizi en güzel gösterecek kapıyı bulmak pek de zor değildir. 

 

VİLLA KAPISI MODELLERİ - İSTANBUL VİLLA KAPISI MODELLERİ - VİLLA KAPILARI- İSTANBUL VİLLA KAPILARI

 

 

Burada gördüğümüz ferforje villa giriş kapısı örneğidir.  Yükseklik bakımından çok yüksek bir kapı tercih edilmemiş. Eski zamanlardaki ortam yakalnmaya çalışılmıştır. Renk olarak yine siyahın hakimiyet kurduğunu görüyoruz

 

VİLLA KAPISI MODELLERİ - İSTANBUL VİLLA KAPISI MODELLERİ - VİLLA KAPILARI- İSTANBUL VİLLA KAPILARI

 

İkinci fototoğrafımızda ise büyükçe bir villa giriş kapısı örneği görmekteyiz. Model bakımından oldukça tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Arada branz detayları tercih edilmiştir.

 

VİLLA KAPISI MODELLERİ - İSTANBUL VİLLA KAPISI MODELLERİ - VİLLA KAPILARI- İSTANBUL VİLLA KAPILARI

 

 

Son fotoğrafımızda ise daha çok mimari yapılarda karşımıza çıkan villa giriş kapısı modellerindendir. Oval bir şekilde tasarlanmıştır.  Gerçekten bakıldığında çok farklı ve mimari açıdan estetik durmaktadır. Siz de böyle kapıları tercih edebilirsiniz. 

 

 Demir villa giriş kapısı örnekleri bu şekilde çoğaltılabilir.

 

Yorumlar
Yorum yaz

Benzer Ferforje Modelleri