Demir Villa Kapıları

Demir villa kapıları; yapılış amacı itibari ile yüksek güvenlikli kapı çeşitlerinden birisidir. Bu yönü ile yalnızca villalarda değil güvenlik riski bulunan her bina da gönül rahatlığı ile kullanılabilir. İsminde villa kelimesi geçse de malikâne ya da yalı gibi lüks mekânlarda kullanılan kapılara da verilen genel ad olan güvenli demir villa kapıları; evinizde rahatça yaşayıp huzurlu uykular çekmenin ilk ve en önemli basamadığıdır.

Bu fonksiyonel ve kullanışlı ürünler; villaların pek çok farklı alanında kullanılabilir. Kullanıldığı alana göre özellik ve form değiştiren ürünler; özünde daima aynı özelliklere sahiptir. Dayanıklılık yönünden muadillerinden açık ara önde olan bu ürünler ister bahçe girişlerine, ister bina girişlerine isterse de otopark ve garaj girişlerine yerleştirilsin daima en üst performanstan hizmet verecektir.

Garaj Demir Villa Kapıları

Garaj demir villa kapıları; villaların otopark ve garaj girişlerine monte edilen ürünlerdir. Mülke izinsiz girişi imkânsız kılan bu ürünler; her türlü araç giriş ve çıkışını kontrol ederek mümkün kılar. Otomatik yani kumandalı modelleri ve manuel yani elle sürgülü / itmeli – çekmeli modelleri mevcut olan bu ürünler güvenli olduğu takdirde pratik araç geçişi sağlar.

Seksiyonel modellerde üretilen garaj kapıları da 2018 – 2019 araç kapısı modasında kendisine yer bulmuştur. Sürgülü bahçe garaj kapılarından farklı olarak doğrudan garaj girişine monte edilen bu ürünler küçük bir kumanda yardımı ile otomatik olarak kumanda edilir.

Arzu edilen modelde özel tasarımlar ile ya da standart tasarımlar ile üretilebilen bu kapılar klasik modeller ya da modern modeller ile karşımıza çıkar. Hem klasik modellerde hem de modern modellerde işlemeli ve sade seçenekleri bulunan bu ürünler arzu edildiği takdirde ahşap, cam ya da ayna gibi ek materyaller ile tasarlanarak tasarımı zenginleştirilebilir.

Bahçe Demir Villa Kapıları

Bahçe demir villa kapıları az önce bahsettiğim garaj kapıları ve henüz bahsetmediğim yaya kapıları olarak karşımıza çıkar. Villaların bahçe girişlerine ya da bahçe içlerine yerleştirilen yaya bahçe kapısı çeşitleri genellik ile tek kapılı ya da çift kapılı olarak tasarlanır.

Bahçe Yaya Villa Demir Kapıları

Müşterinin arzu ve bütçesine göre sundurmalı bahçe kapısı seçeneği de bulunan bu ürünlerde sundurma detayı ürüne hem şıklık katar hem de kullanışlı yapısı ile kişiye fayda sağlar. Sundurması bulunan bahçe yaya villa kapıları; yaz ve bahar aylarında tomurcuklanıp açan sarmaşık güllerine tutunacak bir dal olur. Böylece ürünün görselliği hem daha şık hem de daha romantik bir hal alır. Sundurma, ayrıca bu demir doğrama ürünlerde güneş ışınlarının zararlı UV ışınlarını da filtreler. Tasarımında arzuya göre cam ya da ayna gibi detaylar barındırır. Cam bulunan modellerinde ürün; hem kişiye güneş ışınlarının sağladığı E vitaminini sağlar hem de ışığı kırarak cilt kanseri gibi kötü hastalıkların oluşumu bloke eder.

Yaya ve Araç Girişli Villa Demir Kapıları

Yaya ve araç girişli villa demir kapıları bahçe ürünlerinde en popüler modeldir. Tek bir ürün ile hem araç geçişini hem de yaya geçişini kontrol altına alan bu kapılar genellik ile yalı, konak, malikâne, köşk, lüks otel girişleri gibi alanlarda da kullanılır.

Şıklığı ve fonksiyonelliği ile sevilerek tercih edilen bu ürünler arzu edilirse raylı sistem üzerinde yana kayar kapı formunda üretilebilir. Buzlu cam ile hem şıklık hem de mahremiyet sağlayan bu ürünler; fonksiyon ve ürün ölçülerine göre farklı fiyat aralıklarından satışa sunulur.

Yorumlar
Yorum yaz

Benzer Ferforje Modelleri