Villa kapıları, genelde villa tarzı lüks evlerin iç ve dış cephesinde yer alan kapılardır. İç cephede ve dış cephede kullanılan villa kapıları farklı bölümlere ve çeşitlere ayırmak mümkündür. Yani dış kapıda demir kapıları iç cephede ahşap veya Amerikan tarzında kapı modelleri tercih edebilirsiniz. Ya da bunun karmasını da yapabilirsiniz.

 

Villa Kapıları Seçimi Hakkında 

 

Villa kapılarını, villa iç kapısı ve villa dış kapısı diye iki bölüme ayırdıktan sonra, gelelim nasıl bir kapı seçmeliyiz sorusuna. Villa tipinde olan evler genelde lüks tarzda olan evler oluyor. Hal böyle olunca kapıların da güvenlikli olması en çok aranılan şey oluyor. Güvenlikli kapı nasıl olur? Güvenlikli kapılar da evinize göre farklılık göstermektedir. Ancak güvenliği sağlayacak en önemli unsur yüksekliktir. Yüksek bir kapı seçtiğinizde o kapının aşılması daha zor oluyor. Özellikle bahçe korkulukları ile çevrelenmiş bahçe ve ortasında yer alan villa bahçe kapısı güvenlik bakımından birbirini destekler nitelikte olması gerekmektedir.  Bahçe duvarları üstüne korkuluk yaptırıp aynı zamanda kapının üst kısmında da bu korkuluğun devamı niteliğinde bir donanım yer alırsa bizim için çok avantajlı olacaktır.  Yükseklik özelliğini söyledikten sonra bahsetmek istediğim diğer bir konu ise dayanıklı ve sağlam bir kapı tercih etmektedir. Sonuçta ahşap veya buna benzer yapıda bir kapıyı tutup giriş kapısı olarak koyarsak, onun kırılması ve oyulması gibi problemler yaşanmaktadır. Özellikle siz evde yokken bu tarz bir sorun yaşanabilir. Ancak demir kapı tercih ederseniz eğer sizin açınızdan daha uygun olacaktır. Hem de aynı zamanda bu demir kapılar daha uzun ömürlü oluyor. Dış cephe kapısı seçerken özellikle yağmur gibi etkilere karşı dayanıklı kapı modellerine bakmamız gerekmektedir.  Güvenlik konusundan sonra diğer bir önemli konuya değinmek istiyorum. Villalar lüks yapılar olduğu için ihtişamlı ve gösterişli oluyorlar. Ve kapı seçimi yaparken de biz de daha ihtişamlı bir kapıya bakıyoruz. Sonuçta bulunduğu binayı kaldırması gerekiyor. Estetik yapıya sahip villa kapısı için en uygun modeller ise ferforje ile yapılan modellerdir.

 

 

Oval ferforje villa kapısı örneğidir.

 

Ferforje villa kapıları güzel bir estetik duruşa sahip oluyor. Göz zevkinize hitap eden bu modellerden özel tasarımlar yaptırmak mümkün. 

Yorumlar
Yorum yaz

Benzer Ferforje Modelleri