VİLLA DEMİR KAPILARI HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

 

 

Villa demir kapıları çok farklı bölümlerde incelenmesi gereken kapı modelleri arasında yer alıyor. Villa demir kapılarını iç ve dış kapılar olarak iki kısma ayırabiliriz. İç kapıların içerinde binanın içinde yer alan villa oda kapıları ve villa teras kapıları yer almaktadır. Villa dış demir kapı kategorisinde ise villa bahçe kapıları ve villa garaj kapıları yer almaktadır. Buna ek olarak da villa giriş kapılarını da sayabiliriz.

Villa Dış Demir Kapıları

VİLLA KAPISI MODELLERİ - İSTANBUL VİLLA KAPISI MODELLERİ - VİLLA KAPILARI- İSTANBUL VİLLA KAPILARI

Villa dış demir kapıları denilince akla yukarıda bahsettiğim kapı çeşitleri gelmektedir. Villalar lüks şekilde tasarlanan kapı modellerinden olduğu için seçilen kapı modellerinin de lüks modellerden oluşması gerekiyor. Lüks ve gösterişli bir dış demir kapısı modeli villalar için uygun seçim olacaktır. Ferforje kapı modelleri de bu villa giriş kapıları için uygun olan modeller arasında sayılıyor. Ferforje sanatsal niteliği yüksek olan bir çeşit demiri işleme yöntemidir. Ve bu yöntem sayesinde ortaya sanat eseri niteliğinde kapı modelleri çıkmaktadır. Sanat eseri niteliğinde bir kapı modeliniz olsun istemez misiniz? Şöyle gelen geçeni kıskandıran bir kapı modeli villanızın girişine yakışacaktır diye düşünüyorum.  Bu yüzden villa giriş demir kapısı modelinizi seçerken çok özenle davranmanız gerekiyor. Seçeceğiniz kapının renginden tutun da tüm motiflerine kadar villanızın dış dekoru ile uyumlu olması gerekiyor. Ve eğer bu tarzda bir kapı seçerseniz villanız da görüntü olarak daha güzel gözükecektir.

 

Birçok farklı çeşitte villa kapısı modeli bulunmaktadır. Ahşap ve cam detaylı ferforje kapılar bu kapı modelleri üstünde en çok ön plana çıkan modeller arasında yer alıyor. Eğer ferforje motiflerin belirgin olmasını istiyorsanız eğer arkada bir cam panel bulunan bir kapı modeli tercih etmeniz gerekiyor.  Yukarıda gördüğümüz ferforje kapı örneğimiz demirden yapılmış bir bahçe giriş kapısıdır. Daha doğrusu villa giriş kapısı ve garaj kapısı olarak da tercih edilebilen bir modeldir. 

 

Daha fazla örnek görmek isterseniz villa demir kapıları  sekmesini tıklayarak, istediğiniz tarzda modele ulaşabilirsiniz. 

 

Yorumlar
Yorum yaz

Benzer Ferforje Modelleri